مهدک

نظر مشاهیر ایران درباره مهدک

مرضیه برومند

خانم مرضیه برومند


آینده بچه‌ها، آینده تمام جامعه است بنابراین به بچه‌های امروز اهمیت دهیم و نیازهای آنها را در نظر بگیریم. مدارس، برنامه‌سازان تلویزیون و نویسندگان کودک، همه و همه در این زمینه نقش موثری دارند که باید نقش خود را به درستی ایفا کنند. فضای کودکی بچه‌ها را شاد کنیم که با عشق و خاطره از دوران کودکی‌شان گذر کنند و به نوجوانی و جوانی پا بگذارند. افرادی که کودکی شیرین و پرخاطره‌ای داشته‌اند در جوانی هم شاد و بانشاط خواهند بود. این افراد دارای خصوصیات رفتاری مثل مهرورزی، عطوفت و معرفت می‌شوند و از پرخاشگری و خشونت پرهیز می‌کنند. بنابراین همه کسانی که در زمینه‌های مختلف برای کودکان کار می‌کنند باید با تمام وجود به فکر خاطره‌سازی برای آنها باشند و به این موضوع اهمیت زیادی بدهند.
شادی و نشاط یک نیاز اساسی برای کودکان است که جای خالی آن دیده می‌شود. بچه‌ها در جامعه و مدرسه نشاط ندارند و اوقات فراغت شادی را سپری نمی‌کنند. چرا این روزها سینمایی ویژه کودکان نداریم که در کنارش کتاب‌فروشی، فروشگاه محصولات فرهنگی و حتی رستوران ویژه کودکان هم طراحی شده باشد؟ باید سینمایی ویژه کودکان داشته باشیم که حتی صندلی‌هایش مناسب آن‌ها باشد. اما ما هیچ چیزی برای بچه‌ها نداریم و بعد گله می‌کنیم که چرا بچه‌ها مدام پای کامپیوتر هستند و فردگرا شده‌اند. مگر ما چه چیز دیگری به آن‌ها داده‌ایم؟
؛؛ بحران محیط زیست از مسائل مهمی است که انسان ها را تهدید می کند و جلب توجه کودکان و نوجوانان به سبز بودن اتفاق زیبایی است. و اینکه به آنها بیاموزیم نزدیک شدن به طبیعت، نزدیک شدن به خداست و با کاشتن دانه ی عشق و محبت و امید در دل ها می توانند دنیایی سبزتر و آبادتر داشته باشیم.
خطاب به کودکان: امید ایران به شماست؛ ایران و فرهنگ ما به شما نیاز دارد، شما ادامه من هستید و تا زمانی شما باشید من هرگز نمی‌میرم.
امیدوارم همه کودکانی که به دنیا می‌آیند، دنیایی بدون جنگ و خشونت داشته باشند.

سرکار خانم مرضیه برومند