چرا مهدک

نام "مهدک"

نام “مهدک” گرچه وجود یک مهد کوچک را در فضای مجازی به ذهن می آورد ولی ابتدای حروف “مراقبت‌های همه جانبه دوران کودکی” نیز هست. ما مهدک را برای والدینی تدارک دیده‌ایم که در نظر دارند صاحب فرزندی شوند و یا منتظر بدنیا آمدن او هستند و یا اکنون این موجود نازنین را در آغوش دارند. شما مادر یا پدر هر دو باید اهمیت تغذیه جسمی و روانی او را در این دوران بسیار حساس بدانید و در دانستن و بکار بردن توصیه ها مشارکت داشته باشید. شما مسئول مستقیم رشد و تکامل مناسب فرزند خود هستید و دانش شما از چگونگی رشد مغز در این دوران شما را به این باور می‌رساند که خلاقیت کودک شما، توانمندی ذهنی و جسمی او و آینده او در رفتارهای شما و نوع نگاهتان به زندگی او شکل می‌گیرد. 

دانش امروز نشان داده است که توانایی ­های بالقوه مغز نوزاد بسیار بیشتر از آنست که تصور می ­کنیم. به فعل درآوردن این توانمندی­ ها با شناخت نیازهای این دوران و خصوصاً تغذيه با شير و مهر مادر آغاز می ­شود. مهارت­ های اجتماعی، چگونگی واکنش به رویدادها، کنترل احساسات، توانمندی برای حل مشکلات پیچیده، اعتماد بنفس، خیرخواهی و تمامی صفاتی که می ­تواند موجب بالندگی زندگی فردی شود، در اين دوران طلايی شكل می­ گيرد. در اين دوران است كه دانش و مهارت مادر و ديگر مراقبین کودک مي ­تواند با مراقبت­ های همه ­جانبه او را فردی توانمند و خلاق كند، ارزش ­های انسانی و هدف ­های متعالی در اين دوران حساس، بنا گذاشته می ­شود. پایه­ های خصلت­ های خوب بزرگسالی در این سال ها ساخته می شود، مثل :

هدفمند بودن

انگیزه داشتن

رعایت حقوق دیگران

تامین این نیازها گاهي بسيار ساده است.

اگر مادر دانش خود را در زمينه رشد و تكامل، تغذيه، نكات تربيتی ، بازی هايی كه انجام آن ساده است، افزايش دهد و از منابع علمی قابل قبول و تاييد شده استفاده كند مي­تواند نقش خود را به­ طور موثری در اين سال­ های حساس ايفا كند. كودكی كه امروز در دامن شما پرورش پيدا می ­كند باید فردا بتواند انسانی خوب، مديری لايق ، هنرمندی برجسته و يا استادكاری ماهر شود. اگر آرزو داريم كشورمان در آينده توسط انسان­ های شريف و لايق اداره شود از اكنون بايد در محيطی دوستانه به تمام جنبه ­های پرورشی كودك خود توجه كنيم.

دانلود اپ مهدک

مهدک ( مراقبت‌های همه جانبه دوران کودکی ) برای یاری و همراهی با شما در این مسیر توانسته است با بهره از دانش به­ روز كارشناسان خبره در وجوه مختلف رشد و بالندگی کودک، اپليكيشنی را تهيه كند تا مراقبین، والدين و خصوصاً مادران با نصب آن بر روی گوشی های همراه خود بتوانند اطلاعات مهم و مورد نياز را در فرآيند دشوار و در عين حال شيرين فرزند­پروری به صورت روزانه و با توجه به سن كودك دريافت كنند.

فرصتی که هرگز تکرار نمی شود، زیرا نام کودک امروز است.

این برنامه با ساده ­سازی و کاربرد­پذیری مفاهیم پیچیده دانش روز، امکان استفاده را برای بیشترینِ کاربران و کمترینِ زمان ممکن فراهم کرده است. مراقبت­ هایی که شما بهتر از ما می­دانید، زیرا مادری کردن ریشه در هزاران سال مادرانگی غریزی دارد و گاهی فقط نیازمند گوشزد کردن است تا در زمان مناسب و به موقع انجام شود.

 دریافت به موقع این دانستنی ­های علمی و به کارگیری آن­ها در زمان مناسب می ­تواند این اطمینان خاطر را برای شما فراهم کند که توانسته ­اید بهترین شکل مراقبت را در جهت حفظ و ارتقای سلامت، رشد و تکامل فرزندتان انجام دهید، بدون اینکه در آینده حسرت از دست رفتن فرصت­ هایی را بخورید که امکان فراهم کردن شرایط رشد مطلوب و همه­ جانبه کودکتان در محدوده توانایی­ های او و توانایی ­های خودتان را داشته­ اید.