چاقی کودکان

بازدیدها: 0

چاقی کودکان

همیشه گفتن این موضوع که فرزند شما چاق است، کار آسانی نیست. به خصوص این که حتی افراد لاغرتر در مقایسه با ده سال پیش سنگین وزن‌تر هستند.
به گفته مری رودلف ، متخصص اطفال
بسیاری از والدین نمی‌دانند که “دنده‌های یک بچه ده ساله سالم باید به وضوح قابل دیدن باشد. در حالی که خیلی از والدین براین باورند که چنین کودکی کمبود وزن دارد.”

 

✴️ چگونه می‌توان دریافت که کودک شما چاق است؟

به گفته مقامات وزارت بهداشت بریتانیا، درست‌ترین راه این است که شاخص توده بدنی (بی ام آی) کودک را بررسی کنید تا ببینید آیا وزن او با توجه به قدش در محدوده سالم قرار دارد یا خیر. شما  از طریق سایت www.behsite.ir  بخش سنجش وضعیت تغذیه ای  میتوانید براحتی توده بدنی   (بی ام آی) کودکتان را اندازه گیری کنید و متوجه شوید او در وضعیت طبیعی ، لاغر یا چاق است و به توصیه های آن عمل کنید .

⭕️ تعداد کودکان و نوجوانان مبتلا به چاقی ‘ده برابر شده است’

⭕️از هر ده ایرانی ‘۹ نفر کم تحرک و ۵ نفر مبتلا به چاقی است’

⭕️چاقی و سلامتی ‘افسانه‌ای بی‌پایه است’

⭕️’چاقی مفرط’ مردان را بیشتر از زنان در خطر مرگ قرار می-دهد

⭕️چاقی ‘بزرگترین خطر’ برای سلامت زنان است

فیسبوک
تلگرام
توئیتر
لینکداین
واتساپ
ایمیل

نوشته های محبوب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها

نوشته های محبوب

مهدک مراقبت‌های همه جانبه دوران کودکی

مراقبت برای رشد و تکامل کودکان خردسال (Early Childhood Development) فقط به آنچه در درون کودک می‌گذرد نمی‌پردازد. بلکه به آنچه کودک شما برای رشد و نمو خود به آن نیاز دارد توجه دارد. برای اینکه کودک بتواند بگونه‌ای سالم و طبیعی تکامل یافته و یاد بگیرد، تنها کافی نیست که نیاز‌های اولیه و اصلی برای نگهداری، تغذیه و سلامتی او تامین شوند، بلکه لازم است نیازهای او برای تاثیر متقابل، تقلید، عواطف، ایمنی و یادگیری در اثر کشف و جستجو نیز برآورده شود.